logotyp
Učíme se
2 - (3)
Učíme se

MŠ Mratín

Informace - infekční onemocnění - Spála, Covid

Informace - infekční onemocnění - Spála, Covid

V Mratíně 12.03.2023

VÁŽENÍ RODIČE,

během víkendu nám byly nahlášeny další případy infekčního onemocnění způsobené bakterií Streptokoka - spálová angína a nové případy nákazy koronavirem. Vzhledem k tomu, že Covidem onemocněla i část personálu, od pondělí dojde k úpravě  provozních a organizačních podmínek, a ještě přísnějším hygienickým opatřením. Žádáme Vás proto, abyste věnovali zvýšenou pozornost svému zdravotnímu stavu, zdravotnímu stavu dítěte a příznakům nemoci, viz níže:

- zvýšená tělesná teplota / horečka

- kašel

- dušnost

- zažívací obtíže (nevolnost, zvracení, bolesti břicha, průjem)

- bolest v krku

- bolest svalů a kloubů

- rýmu / ucpaný nos

- bolest hlavy

Abychom zatím nemuseli zkracovat, př. přerušovat provoz,  budou děti rozděleny do tříd na základě počtu, v jakém se sejdeme zítra v pondělí. I z tohoto důvodu nemůžou být přijaty do školky děti s jakýmkoliv příznakem infekčního onemocnění.

Hygienická opatření:

Děti si před příchodem do tříd umyjí v umývárně ruce mýdlem.
Nadále bude probíhat zvýšená dezinfekce všech prostor.   

Apeluji tímto na naši vzájemnou důvěru a dobrou spolupráci a na Vaše vnímání nutnosti zvýšené opatrnosti a zodpovědný přístup k ochraně zdraví dětí i dospělých.  

Povinností MŠ je zajistit zdravé prostředí všem dětem i zaměstnancům a chránit jejich bezpečnost.

V případě jakýchkoliv změn Vás budeme informovat prostřednictvím nástěnek a webových stránek školy, popř. osobně.

 

Děkuji Vám za pochopení a spolupráci.

Děkuji za vaši vstřícnost a zodpovědnost!

M. K.

Mateřská škola Mratín

Mateřská škola MratínNaše mateřská škola je dobře strategicky umístěna. Nachází se v centru obce, ale v klidném prostředí. Budovu mateřské školy obklopuje velká, pěkná zahrada s pískovištěm, s novými prolézačkami a herními prvky, altánem a zahradním domkem k úschově nářadí a hraček. V dalším období plánujeme vytvoření dopravního hřiště a hřiště pro míčové hry.
Mateřská škola Mratín je od 1. 1. 2003 právním subjektem. V roce 2006 došlo k rozsáhlé rekonstrukci budovy, tak vznikly prostory pro 2 nové třídy, zvýšila se kapacita z původních 22 dětí na 35 dětí. Na základě dalších úprav, schválených Krajskou hygienickou stanicí a provedených Obecním úřadem v Mratíně, mohla být navýšena kapacita mateřské školy na současných 40 dětí. Děti jsou v této budově rozděleny do dvou tříd - Broučci a Včeličky. Třídy se nachází v 1. patře. 
Od 1. září 2012 nám přibylo další pracoviště nedaleko stávající budovy na adrese Kostelecká 399. V nové budově mateřské školy je zřízena jedna třída „Mravenečci“ s kapacitou 25 dětí.
Všechny třídy jsou heterogenní. Ve všech třídách se vzdělávají děti ve věku 3 – 6 let a děti s odkladem povinné školní docházky.
Obě budovy jsou dostatečně vybaveny hračkami, učebními pomůckami a různým didaktickým materiálem.
V průběhu roku je průběžně doplňována školní odborná knihovna o nové tituly z oblasti nejen pedagogické, ale i psychologické, sociální, estetické apod.
Součástí naší mateřské školy je i školní kuchyně v suterénu budovy. Její kapacita umožňuje vaření a rozvoz jídel pro děti a personál i v nové budově. Vzhledem k většímu množství obědů, přesnídávek a svačin, které se ve školní kuchyni vaří a připravují, byly tyto prostory částečně zmodernizovány a dokoupily se i moderní kuchyňské spotřebiče.
Technický stav budov je dostačující a odpovídá požadovaným normám z hlediska hygieny a bezpečnosti. Co se týče starší budovy „Zámečku“, plánuje zřizovatel výměnu oken a opravu vnějších stěn stavby.
V bezprostřední blízkosti mateřské školy se nachází rozlehlý sad, sportovní areál s fotbalovým a víceúčlovým hřištěm, které můžeme využívat během pobytu venku. V rámci vycházek do okolí máme k dispozici ke hrám a sportovním aktivitám i sokolské hřiště díky dobré spolupráci s T.J. Sokol Mratín.
Cílem činností MŠ v rámci ŠVP je vytvoření kompetencí pro skutečný život, ne jen pro situaci ve třídě. Právě proto se snažíme spolupracovat i s dalšími organizacemi v naší obci a v okolí.

Digitální učební pomůcky pro rozvoj informatického myšlení a digitálních kompetencí dětí

Digitální učební pomůcky pro rozvoj informatického myšlení a digitálních kompetencí dětí


DIGITALIZUJEME ŠKOLU

V rámci komponenty 3.1 Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace investice přispívá na vybavení dětí/žáků digitálními technologiemi pro rozvoj jejich informatického myšlení a digitálních kompetencí.

                            

 

 

Pomáháme dětem poznávat svět

Zkoumáme
Zkoumáme
Učíme se
Učíme se
Tvoříme
Tvoříme

INFORMACE

Prohlížení fotografií

obrázek
Fotografie v archivu si mohou prohlížet pouze zaregistrovaní. Nové fotografie na odkazu http://msmratin.rajce.idnes.cz/ Přihlašovací údaje jsou k dispozici u p. učitelek.

AKTUALITY

BŘEZEN

10.03.2023 (pátek) První pomoc - záchranáři - edukativní program pro děti, od 9:00 u nás ve školce

22.03.2023 (středa) fotografování předškoláků do pamětních fotoknih

23.03.2023 (čtvrtek) Divadelní společnost Ivany Hessové, "Jak Kašpárek s Kalupinkou slavili Velikonoce" od 09:30 hod. u nás ve školce.

ÚNOR

V týdnu od 13.02. do 17.02. (jarní prázdniny pro Prahu - východ) se nebudou konat kroužky, logopedická péče a plavecký kurz.

22.02. (středa) Divadelní společnost Ivany Hessové, "Zlatovláska" od 09:30 hod. u nás ve školce.
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
HOME - MŠ Mratín
 • image 24
 • image 25
 • image 26
 • image 27
 • image 28
 • image 29
 • image 30
 • image 31
 • image 33
 • image 32
 • image 34
 • image 35

Created by © 2013 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign