Vzdělávací programy

Malý zahradník

Vzdělávací program určený mateřským školám, zejména těm zaměřeným na přírodu, ekologickou výchovu, a dále na ty, které mají o tato témata zájem.
Hlavním garantem projektu je firma AGRO CS a.s. Česká Skalice, na jednotlivých projektech se podílejí i participující firmy.
Cíl projektu: vzbudit u dětí zájem o přírodu, o procesy a zákonitosti, které v přírodě probíhají, budovat v dětech zodpovědnost, samostatnost, zdravou soutěživost. Cílem programu je mj. i vytvořit zahrady plné podnětů, kde se tvoří, zkoumá, objevuje. Školní zahrada by se v rámci projektu měla stát místem s bohatou možností výběru činností a her, které by u dětí rozvíjely vztah k přírodě, přírodním materiálům a lidské práci.

Škola plná zdraví

Škola plná zdravíŠKOLA PLNÁ ZDRAVÍ přináší zdravější, moderní životní styl, vyváženější a CHUTNĚJŠÍ stravu, ale také spoustu zábavy. Kvalitnějšími a zdravějšími pokrmy ve školní jídelně, které jsou díky zelenině chutnější a pestřejší, se vaše dítě snadno a nenásilnou formou naučí zdravěji stravovat.

Zdravá pětka

Program seznámil děti s 5 základními zásadami zdravého stravování: správným složením jídelníčku, ovocem a zeleninou, pitným režimem, zásadami hygieny a bezpečností potravin. Na každé téma si zasoutěžily ve skupinkách, aby tak prakticky ověřily získané vědomosti. Děti si kromě nových znalostí odnesly i krásná vysvědčení.

NOVÉ FOTOGRAFIE

Fotografie z akce Dopravní hřiště si můžete prohlédnout na http://msmratin.rajce.idnes.cz/

PROSINEC

18.12. Předvánoční posezení s vystoupením a nadílkou - třída Broučci od 17:00 hod.

19.12. Předvánoční posezení s vystoupením a nadílkou - třída Včeličky od 17:00 hod.

20.12. Divadlo Vysmáto, "Putování za vánoční hvězdou", od 08:30 hod.

20.12. Předvánoční posezení s vystoupením a nadílkou - třída Mravenečci od 17:00 hod.

Termíny logopedické terapie naleznete v sekci Školní a mimoškolní aktivity.